Niedziela, 25 lutego 2018
*** Godziny otwarcia biura: pn - pt w godz. od 08:00 do 16:00, sb w godz. od 09:00 do 18:00! ZAPRASZAMY! ***

Aktualności

2017-01-02 | Rodzinne ferie w Tyrolu? Nie mogłeś wybrać lepiej!



Już wkrótce w wielu polskich województwach rozpoczną się ferie zimowe. Jeżeli razem ze swoimi pociechami mają Państwo zamiar spędzić je w Tyrolu, zachęcamy do przeczytania o atrakcjach, jakie czekają tam na najmłodszych i ich rodziców.

Tyrolczycy, przygotowując infrastrukturę dla narciarzy, nie zapomnieli o dzieciach. Oprócz terenów, z których raczej częściej i chętniej korzystają osoby dorosłe, do dyspozycji są także elementy, przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych. To właśnie tam nasi milusińscy, będący dopiero na początku swojej przygody z białym szaleństwem, mogą wziąć udział w specjalnych kursach narciarskich dla maluchów, a swoje umiejętności mają możliwość testować na stokach o odpowiednim poziomie trudności. Przedstawiamy trzy popularne ośrodki narciarskie, będące idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi.

Skigebiet Serfaus-Fiss-Ladis

Kompleks ten usatysfakcjonuje z pewnością każdego, niezależnie od wieku. Spora cześć jego całej powierzchni zarezerwowana jest wyłącznie dla dzieci. Na niektórych odcinkach tras znajdują się dodatkowe atrakcje, takie jak karuzela, park wspinaczkowy, tor saneczkowy w wersji mini oraz sporo elementów nawiązujących do popularnych bajek. Jest nawet restauracja dla dzieci, w której stołują się najczęściej uczniowie podczas wyjazdów klasowych.

Wybierając się do Skigebiet Serfaus-Fiss-Ladis można zatrzymać się w czterogwiazdkowym hotelu 4-Sterne-Superior-Hotel Bär lub  Baby- und Kinderhotel Laurentius, gdzie bardzo miłymi gośćmi są rodziny z dziećmi w każdym wieku. Hotele te oferują profesjonalną pomoc w opiece zarówno nad starszymi pociechamii, jak i niemowlakami.

fot. www.serfaus-fiss-ladis.at
Silvapark Galtür

Trzy z sześciu stref całego obszaru zostały stworzone specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży. W Kransnoludkowym Świecie najmłodsi stawiają swoje pierwsze kroki na nartach, w Krainie Przygód ci bardziej zaawansowani mogą finiszować w pięknym stylu na trasach o odpowiednim poziomie trudności, a Actionpark to idealne miejsce dla nieco starszych dzieci i nastolatków. Po całym dniu szaleństw na stoku można zrelaksować się na przykład w Muzeum Sportu i Kultury w Galtür. Warto dodać, że dzieci poniżej 8 roku życia, w towarzystwie rodziców szusują za darmo. 

Skigebiet Nauders-Bergkastel

Specjalne, szerokie trasy, jakimi dysponuje Skigebiet Nauders-Bergkastel, umożliwiają bezpieczne wykonywanie przeróżnych skrętów nawet tym pociechom, które nie mają jeszcze zbyt dużej praktyki w jeździe na nartach. Nauka ta na pewno nie będzie jednak nudna, ponieważ można ją urozmaicać zabawą w Indiańskim Namiocie lub na karuzeli. Świetnym pomysłem na wspólne spędzanie czasu jest przejażdżka na sankach, na którą wybrać można się nawet wieczorem, ponieważ tor saneczkowy w Lärchenalm oświetlony jest także wieczorem. Kiedy z kolei to rodzice mają ochotę na prawdziwe szaleństwo na stoku, dzieci mogą miło spędzać czas w KidsClub`ie.

Tyrol, oprócz wymienionych wyżej kompleksów narciarskich, jest bogaty w wiele innych miejsc, które ucieszą wszystkich - od najmłodszych, do najstarszych. Jeśli jesteś wymagający, wspaniała atmosfera, piękne widoki oraz pomocna obsługa w hotelu to dla Ciebie "must have", nie zwlekaj! Już dzisiaj zaplanuj wspaniałe, rodzinne ferie w Tyrolu!


Źródło:
www.tirol.at
www.serfaus-fiss-ladis.at
http://www.nauders.com
http://www.galtuer.com

Powrót